Підручники з інформатики для школи

5 клас
(підручник +
робочий зошит)

6 клас
(підручник +
робочий зошит)

7 клас
(підручник +
робочий зошит)

9 клас
(підручник +
робочий зошит)

10 клас
(підручник +
робочий зошит)

11 клас
(підручник +
робочий зошит)

Курси за вибором
(підручники та CD)

 

Інформаційні технології та Інтернет змінили наш світ і людей. Сучасних дітей з раннього віку оточує яскравий світ мультимедіа, ігр і анімації, у якому все вражаюче ефектно. Щоб процес навчання був цікавим для таких дітей, школа має відповідати їхнім очікуванням щодо рівня подання інформації. Досягти цього можна завдяки широкому використанню інформаційних технологій.

Лише сьогодні ви можете придбати посібник з інформатики для школи
Основи Інтернету (профільне навчання) за 20 грн!

Замовити

Увага!


Книжки видав- ництва BHV можна придбати на книжковому ринку «Петрів- ка» (м. Київ, ст. метро Петрівка, вул. Вербова, 23), у секції «Технокнига».

або замовити на сайті

Головна » 2011 » Травень » 23 » Недостатня комп’ютеризація шкіл
13:45
Недостатня комп’ютеризація шкіл

Київ, Україна – 19 травня 2011 року – 61% українських вчителів, опитаних в рамках онлайн-дослідження Microsoft «Інновації в навчанні», відзначають, що недостатня кількість комп’ютерів залишається основною перешкодою для впровадження інформаційних технологій у школах. У порівнянні з минулим роком ситуація трохи покращилася: тоді цю проблему на перше місце ставило 83% педагогів. 


Дослідження проводиться вже другий рік поспіль за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та має на меті визначити ступінь використання IT-технологій у викладанні та відслідкувати якісні зміни. 

Офіційна статистика свідчить, що понад 93% українських шкіл мають комп’ютери. Втім, часто вони є застарілими і не відповідають сучасним вимогам. На початку 2010/2011 навчального року в Україні на 28 учнів припадав лише 1 комп'ютер. Для порівняння - у Європі та США в середньому 1 ПК на 5-7 учнів. 

Дослідження також показує, що технічна підготовка вчителів у використанні ІКТ зростає. Цього року половина опитаних назвали власну недостатню технічну підготовку серйозною перешкодою для впровадження IT в освіту, тоді як минулого року так вважали 67% вчителів. Але технології все ще використовуються у виконанні традиційних завдань у класі, а не для зміни самого способу викладання. Вчителі відзначають, що не мають достатньо технологічних ресурсів у класах для їх повної інтеграції у методи викладання. Більше того, майже половина вчителів відзначає, що відсутність Інтернету або поганий зв'язок є серйозною перешкодою для повноцінної роботи.

В той же час, як і минулого року, педагоги відзначають, що мають більше доступу до технологій поза школою, ніж у класі. Зокрема, на цьому наголосили 73% опитаних (минулого року - 70%). Так само й учні: 54% мають доступ до комп’ютера з Інтернетом за межами школи. Ця інформація дозволяє зробити висновок, що при використанні вчителями такого інноваційного методу як поширення навчання за межі класу, вони можуть скористатися тим навчальним потенціалом, який дає такий доступ до технологій поза школою.

Владислав Радиш, директор по роботі з державними органами й навчальними закладами «Майкрософт Україна», відзначає: «Використання новітніх технологій у навчанні є дуже важливим, адже учні мають виходити зі школи підготовленими до сучасних реалій. Але технології підвищують не лише ефективність навчального процесу, але і продуктивність педагогів. Як показує дослідження, рівень співпраці між учителями у спільному плануванні занять є надзвичайно низьким – лише 15% вчителів відзначають, що роблять це. Окрім того, лише 37% діляться новими ідеями про ефективні методи викладання. Використання сучасних інформаційних технологій для спільної роботи та спілкування дозволить учителям тратити менше часу на підготовку навчальних планів та матеріалів та бути в курсі нових розробок і тенденцій. Наша освітня мережа «Партнерство в навчанні» росте і нараховує більше 20 тис. викладачів. Важливо, щоб цей досвід знаходив практичне втілення у кожному класі».

«Дослідження, яке проводить Microsoft, дозволяє відслідковувати ті зміни, які відбуваються у шкільній освіті. І ми вже бачимо певні результати: рівень технічної підготовки та ІКТ-компетенцій викладачів зростає. Хоча ще дуже актуальними залишаються проблеми недостатньої кількості комп’ютерів у школах, застарілої техніки, відсутності якісного доступу до Інтернету в кожній школі, а також проблема освітнього контенту, яка досить серйозно впливає на розвиток всього процесу інформатизації освіти. Забезпечення школярів комп’ютерами, а школи - цифровим контентом дозволить по-новому будувати уроки та розвивати такі важливі сьогодні цифрові навички», - говорить Тамара Пушкарьова, заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України.

Щорічне опитування, яке на замовлення Microsoft проводить дослідницька компанія Cross Tab Research (штат Вашингтон, США), дозволяє відслідковувати темпи впровадження інновацій в навчальний процес та визначає перешкоди на шляху до цього, а також ступінь залучення учнів до інтерактивних навчальних методик і їхню підготовку до «цифрового» стилю життя. Анкетування проводиться онлайн. Цього року в ньому взяли участь 3864 вчителів з України. 

В 2009 році компанія «Майкрософт Україна» запустила онлайнову освітню мережу для українських педагогів «Партнерство в навчанні». За час свого існування сервіс перетворився на дискусійний майданчик і інструмент спілкування між педагогами різних регіонів країни. Можливості сервісу дозволяють учасникам також обмінюватися навчальними й методичними матеріалами.

Повністю звіт про дослідження «Інновації в навчанні» доступний в спільноті «Дослідження «Інновації в навчанні» в мережі "Партнерство в навчанні".


Yana Kurchenko

Мережа партнерство в навчанні забезпечує конфіденційність. Мережа партнерство в навчанні не надає Вашу електронну адресу іншому користувачеві без Вашого дозволу.© 2009, Microsoft Corporation.
Переглядів: 555 | Додав: itosvita | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вітаю Вас, Гість
Реєстрація Вхід
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0